Artur M. Brzeziński obrońca podatkowy

Artur M. Brzeziński

Klient przecież musi mieć pełny obraz własnej sprawy,
aby mógł odrzucić machinacje sugerowane mu przez inne osoby.
Observationes practicae de iuribus atque processibus forensibus in Silesia, 1717
2021-2023

TOP 30

wg rankingu Gazety Prawnej

Zostałem sklasyfikowany na 24 pozycji w ramach XVII Rankingu Gazety Prawnej TOP 30 Największe firmy doradztwa podatkowego wg liczby klientów (w latach poprzednich na poz. 23 oraz 27). Dla Klientów oznacza to duże, przekrojowe doświadczenie doradcze, wynikające też z kontaktów z organami podatkowymi na terenie całego kraju. Z reguły już spotkałem się z problemem podobnym do tego, o którego rozwiązanie Klient mnie prosi.

2010

A.I.

epodatnik.pl

epodatnik.pl

W roku 2010 utworzony został serwis internetowy epodatnik.pl. Serwis i jego oferta jest ubocznym efektem prac informatycznych, które dziś nazwalibyśmy pracą nad sztuczną inteligencją. W ramach epodatnik.pl tworzone też było przez blisko 10 lat oprogramowanie księgowe, a liczba udzielonych licencji osiągnęła 280 tys.

2006

Korporacja

Bankier.pl S.A. / Naspers Ltd.

W latach 2006-2010 pełniłem funkcję wiceprezesa zarządu spółki-córki w holdingach Bankier.pl S.A., QXL Sp. z o.o. i Naspers Ltd. (m.in. Allegro.pl). Nabyte doświadczenie giełdowe i korporacyjne wykorzystuję doradzając menadżerom i start-upom.

2004

Publikacje

20 tys. +

W latach 2004-2010, niezależnie od tworzenia własnego wydawnictwa internetowego, współpracowałem jako autor publikacji z zakresu podatków, rachunkowości i prawa pracy ze wszystkimi liczącymi się w Polsce wydawcami, m.in. z Wolters Kluwer, Infor, C.H.Beck, Wiedza i Praktyka. Dla publikacji LEX tworzyłem komentarze do ustaw podatkowych, w tym komentarze do ustawy o podatku od towarów i usług. W 2004 r. napisałem pierwszą polską książkę o oszustwach podatkowych ANTYporadnik Drobne oszustwa podatkowe. Rok 2010 zaowocował kolejną nietypową publikacją - pierwszą polską książką o praktycznych aspektach (nie)opodatkowania prostytucji i problemach w kontroli podatkowej pt. Prostytucja ANTYporadnik podatkowy. Efektem tego wydawnictwa okazał sie szereg wywiadów prasowych i telewizyjnych (m.in. Der Spiegel, TVP2 Panorama, Dzień dobry TVN, TVN CNBC Biznes Lunch, Polsat News). W roku 2012 napisałem i wydałem pierwszy w Polsce Komentarz do rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej ksiegi przychodów i rozchodów. Od ponad 10 lat w zasadzie już nie publikuję.

2004

Wydawnictwo

Krajowa Izba Doradców Podatkowych

PIT.pl VAT.pl

W 2004 r. przejąłem część udziałów w wydawnictwie internetowym, wydawcy serwisów PIT.pl i VAT.pl. W latach 2004-2010 byłem redaktorem naczelnym oraz autorem niemal wszystkich publikacji, jakie się w tym czasie tam ukazywały. W tym okresie liczba czytelników (RU) wzrosła z 26 tys. do 1,2 mln miesięcznie, a firma została największym polskim internetowym wydawnictwem podatkowym.

2003

On-line

doradcapodatkowy.com

W 2003 r. jako pierwszy polski doradca podatkowy rozpocząłem świadczenie usług doradczych drogą elektroniczną, w całości za pośrednictwem sieci Internet (system udzielania porad doradcapodatkowy.com o zasięgu międzynarodowym). Do dziś udzieliłem ponad 4 tys. porad podatkowych przez Internet.

1997

KIDP

Krajowa Izba Doradców Podatkowych

Doradca podatkowy 00988

Po wejściu w życie ustawy o doradztwie podatkowym otrzymałem 30 kwietnia 1997 r. wpis na listę doradców podatkowych, jako najmłodszy lub jeden z najmłodszych doradców podatkowych w Polsce.

1996

WPiA UAM

Wydział Prawa i Administracji UAM logo

Mgr prawa

W roku 1996 uzyskałem dyplom mgra prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moją specjalizacją jest teoria prawa - interpretacja przepisów prawnych. Jest to specjalizacja nad wyraz praktyczna. Nie jestem adwokatem ani radcą prawnym.

1995

Doradztwo

Prawnik podatkowy

15 listopada 1995 r. powstała Kancelaria, jeszcze podczas studiów prawniczych. Porad podatkowych udzielałem jednak już od 1992 r. nadzorując projekty podatkowe w Kaliszu czy rozliczając PITy roczne w Poznaniu.

 
Artur M. Brzeziński

Artur M. Brzeziński

Mam 52 lat. Jestem rodowitym Kaliszaninem, absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. A.Asnyka.